10 טיפים לכתיבת תוכן איכותי לכותב המתחיל

החלטתם שגם אתם מצטרפים לעולם התוכן, מזל טוב! אתם מצטרפים להיצע עצום של כותבי תוכן בישראל. כיצד תוכלו להתקדם ולייצר לעצמכם פרנסה מבורכת בתחום? הנה כמה טיפים במיוחד בשבילכם, באהבה!

משיכה לעולם הכתיבה – מאסט!

נתחיל מזה שאם אתם רוצים להיכנס לעולם התוכן, כרטיס כניסה הכרחי בעיניי, הוא שתהיה לכם משיכה לכתיבה, זיקה לכתיבה. אם יש לכם אהבה לכתיבה, אפילו יותר טוב! האמת היא שזה לא שונה מכל דבר אחר שתעסקו בו, בעיניי משיכה לתחום, חיבור אליו, היא מאסט כדי להצליח לעשות את מה שאנחנו עושים, על הצד הטוב ביותר.

אם אין לכם זיקה או משיכה לתחום, הייתי עושה בדק בית ושואלת את עצמי מה כן מעניין אותי, במה אני טובה ויכולה לתרום ולהרוויח מזה כסף.

אני אוהבת לכתוב, כתבתי מהרגע שלמדתי לכתוב. זה התחיל בשירים כילדה, ולאחר מכן סיפורים ותסריטים כנערה, אפילו היו מבקשים ממני לכתוב ברכות לאירועים. האהבה לכתיבה תמיד הייתה חלק ממני. אם גם אתם מרגישים ככה, סללתם חצי מהדרך להצלחה.

היכולת לאסוף מידע

חלק ניכר מעבודת התוכן בעידן הדיגיטאל, מבוססת על הספרייה הענקית שנקראת “אינטרנט”, וממנה אתם אוספים מידע ולאחר מכן כותבים עליו. הדבר האחרון שאתם עושים הוא לכתוב. זה מתחיל באיסוף מידע, שכבר אסביר לגביו, ובבניית מבנה העמוד / המאמר / הכתבה שאתם כותבים, גם על כך אסביר בהמשך.

איסוף מידע זה אומר שעליכם לדעת להיכנס למספר אתרים שמציעים מידע מסוים, ולבדוק את מהימנות המידע שאתם רואים מול עיניכם.

איסוף מידע זה אומר שעליכם לדעת לחפור בגוגל, להיכנס לרזולוציות, כדי למצוא מידע מעניין, מקורי, ולא סתם לשכתב את מה שכל העולם ואשתו שכתבו כבר.

זו מיומנות שבהחלט מתמקצעת עם הזמן, לא צריך להיוולד עם היכולת הזו, אבל כן כדאי שתהיה לכם את היכולת לשבת מול מחשב, בריכוז וללא הפרעות, ולמצוא מספר מקורות מהימנים לגבי מה שאתם עומדים לכתוב עליו.

מי הלקוח שלכם?

חשוב מאוד להבין ולדעת מי הלקוח שלכם, כיוון שזה יעזור לכם לעשות את הקישור לכתיבה עצמה. אני אומרת זאת כיוון שלפעמים תכתבו לחברות תוכן, ואם לא מנחים אתכם לגבי מי הלקוח, תבקשו לדעת. יעזור לכם מאוד להיכנס לאתר של הלקוח, להבין מי הוא ומה הוא, איזה שירות הוא נותן. אתם יכולים לקבל הזמנה של מאמר על חיפוי הבית באמצעות אבן כורכר. האם הלקוח הוא זה שמבצע את עבודת החיפוי? האם הלקוח הוא ספק של אבנים טבעיות? אולי בכלל הלקוח הוא מעצב?

תכנון מראש של מה שאתם כותבים לגביו

אם תתחילו לכתוב סתם ככה, סביר להניח שזה לא יביא לתוצאות. עליכם לחשוב מראש מה הפואנטה, מה אתם מביאים בעמוד הזה, ולבנות את הקו של העמוד / המאמר, בהתאם. למשל, נתבקשתם לכתוב על פתרונות מיזוג לאירועים בטבע. לפני שאתם מחפשים מידע על פתרונות מיזוג, כדאי להיכנס רגע לעולם של אירועים בטבע, ולחבור אליו, במידה ואינכם מכירים את העולם הזה. היכנסו למספר אתרים שמציעים את השירות הזה, כדי שתוכלו לקבל מושג מה זה אירועים בטבע, במה הם שונים, למה כדאי לערוך אותם וכו’.

לאחר שסיימתם להבין מה הולך בעולם האירועים בטבע, אתם יכולים להיכנס לעולם המיזוג. לא צריך לעשות דוקטורט, עם הזמן והניסיון שתצברו, אתם אמורים לבצע את המחקרים האלו תוך מספר דקות ולהמשיך לתכנון המאמר, ולכתיבה.

לאחר שקיבלתם מושג לגבי השירות הזה, אתם מתיישבים לכתוב את המבנה של העמוד. תפקיד המבנה לעזור לכם לתחום את הכתיבה, לשמור עליה עניינית ומכוונת לקו מסוים, ובסופו של דבר, יש לו תפקיד משמעותי נוסף, בצד הגולש: מבנה העמוד נפרט לתתי כותרות / כותרות משנה, שהן סופר חשובות. הן מאפשרות לגולש לדלות מידע בזריזות לגבי מה כתוב פה ומה רוצים ממנו. אם זה מעניין, אטרקטיבי, כתוב בחן ובאיכות, הרווחתם את הגולש הזה מול העמוד באתר.

מבנה העמוד

כל עמוד, מאמר, כתבה, מתחילים במבוא ומסתיימים בפסקת סיכום. זה קודם כל. במבוא נציג את הנושא, נשאל שאלות רלוונטיות, על כולן אנו עומדים לענות במאמר. אל תכתבו שאלות שאין לכם כוונה לענות עליהן מכיוון שזה לא אמין. עכשיו נשאר לנו לכתוב את המבנה של שאר העמוד. בגדול, אנו רוצים להסביר לגולש מהו הדבר, הפואנטה, למה זה טוב לו, מה היתרונות, להראות אולי תמונה רחבה יותר.

למשל, עמוד בנושא “שיווק באמצעות רשתות חברתיות”. ניתן סקירה במבוא על רשתות חברתיות בכלל ועל היותן פלטפורמה נהדרת לפרסום ושיווק. נמשיך עם זום אין לכל רשת רלוונטית, ונספר בשתי שורות מהי הרשת הזו, בהחלט יוסיף לכתוב מספרים כמו “עם למעלה משני מיליארד משתמשים רשומים, פייסבוק היא ללא ספק הרשת החברתית המובילה בעולם”.

לאחר מכן נסביר על אמצעי השיווק ברשת הזו, אורגניים וממומנים. לכל רשת הייחודיות שלה וכדאי לציין זאת, כמו למשל האשטגים באינסטגרם, סרטונים בסנאפצ’ט ועוד. חשוב שתיתנו עצות תאכלסיות לשיווק ברשתות החברתיות, אחרת אתם כותבים סתם, ממלאים עמוד, אין פואנטה, וכנראה גם לא תשמעו מהלקוח הזה יותר.. בסיום הדברים אפשר לכתוב פסקת סיכום על היכולות של רשתות חברתיות לסייע בשיווק העסק, עם תוכנית שיווקית מוצלת.

מה כותבים על ריצוף פרקטים?

בואו ניתן דוגמא נוספת. הנושא שעליכם לכתוב עליו הוא היתרונות של ריצוף פרקטים על אריחים. המבוא יתחיל ויספר באופן כללי על כך שבעת שיפוץ או תכנון בית חדש, אחד הדברים שחשוב לתת עליהם את הדעת הוא הריצוף, וכי מרבית הציבור נוטה לבחור אריחי קרמיקה, אך כיום ישנה מגמה הולכת וגוברת של ריצוף פרקט, והנה מידע מעניין בנושא, שכדאי שתדעו.

בפסקה הבאה תוכלו לספר מדוע כדאי לרצף את הבית עם פרקט – היתרונות של פרקט. כמובן שהפסקה הזו תחולק לפסקה פר יתרון. לאחר מכן תוכל לכתוב על סוגי פרקטים, לפרט בפסקה על כל סוג, וכמובן לסיים בפסקת סיכום שסוגרת את הנושא.

חשוב מאד שתבנו את העמוד או המאמר מראש, שתייצרו תבנית, כי לאחר מכן כל שעליכם לעשות הוא למלא את התבנית, את כותרות המשנה, ולזרום בתוך קו ידוע מראש. כאמור, אם אתם לא עושים זאת, אתם עלולים להפסיד את הפואנטה ולהגיש תוצר שנראה לא מקצועי. זה הדבר האחרון שתרצו לעשות, במיוחד בתחילת דרככם, בטח ובטח בהמשך..

התייעצו עם הלקוח

במידה ואינכם בטוחים לגבי הנושא, הפואנטה, מה כדאי שיהיה בעמוד הזה, התייעצו עם הלקוח שלכם. זה לא מראה שאינכם יודעים, להיפך, זה מראה שאתם מקצועיים, אכפתיים, ועושים את העבודה על הצד הטוב ביותר. תמיד תציעו אופציות ללקוח. אל תבואו אליו עם שאלה פתוחה כגון “אני לא בטוחה לגבי מבנה העמוד”, כי אתם מחזירים את הכדור לידיים שלו. עדיף שתבואו עם “אני לא בטוחה לגבי מבנה העמוד ויש לי 2 אופציות, אשמח לדעת מה אתה חושב”.

כיצד נימנע מסבבי תיקונים?

אף אחד לא אוהב סבב תיקונים, לא הכותבים ולא הלקוחות. דבר אחד חשוב להבין לגבי סבבי תיקונים, וזו כמובן לא אמת מוחלטת אלא בסך הכל הגישה שלי. אם אני מקבלת לידיי תיקונים על משהו שהגשתי, מבחינתי זה אומר שההנחיות לא היו ברורות ומפורטות. אני לא מתכוונת על תיקוני נוסח או הוספה של משפט, אני מתכוונת לתיקונים מהותיים שמבקשים להתייחס לנושא מסוים, למשל שלא דובר עליו בעמוד.

ברגע שקיבלתי את כל המידע על הכתיבה מהלקוח, למה שיהיו סבבי תיקונים? למה – חוסר תיאום ציפיות והיעדר הנחיות מהלקוח. אבל רגע, לפני שאתם עפים על הלקוח. זה הלקוח, חבר’ה. אנחנו לא באים אליו בטענות, אלא עושים מה שאנו יכולים מהצד שלנו, כדי להגיש את התוצר הטוב ביותר, עם מינימום תיקונים. איך עושים זאת? מוודאים עם הלקוח שבנושא הזה והזה, יש לכתוב על כך וכך, האם יש הנחיות נוספות או דברים חשובים לכתוב עליהם. זה נראה שאתם מבזבזים זמן, אתם לא. קוראים לזה לעבוד יעיל ולחסוך סבבי תיקונים מיותרים.

במידה וקיבלתם תיקונים על משהו שלא נתבקשתם מלכתחילה לכתוב, והלקוח החליט להוסיף, תהיו מקצועיים, ותעשו את זה. אם הוא עושה זאת באופן קבוע, אפשר בהחלט לעשות שיחת טלפון קצרה (עדיף מהתכתבות, זה לא עובר טוב), ולשקף את הצד שלכם, את ההשקעה שלכם, ולבקש שההנחיות לכל מאמר תהיינה ברורות יותר, כדי למנוע סבבי תיקונים ולהתקדם בקצב טוב.

איספו המלצות מהלקוחות שלכם

אם לא פתחתם עדיין עמוד פייס עסקי לעסק, ממליצה לעשות זאת, גם כדי שתהיה לכם פלטפורמה עתידית לקידום ממומן, במידה ותרצו, וגם על מנת שתהיה ללקוחות שלכם אפשרות לשבח אתכם עם ביקורת חיובית בעמוד העסק. אתם יכולים בהחלט לבקש מהם לפרגן לכם בעמוד העסק, שילחו לינק מדויק לעמוד הביקורות, אבל אל תעשו זאת אחרי מאמר אחר וגם לא אחרי חמישה. אפשר לבקש זאת לאחר שהוכחתם את עצמכם ואתם יודעים שהלקוח הזה מבסוט מכם. תרגישו לבד מתי זה מתאים. אל תתביישו, ביקורת חיובית בעמוד הפייס, או גם המלצה שתקבלו במייל הן סופר חשובות ותפתחנה בפניכם דלתות בעתיד.

תיק עבודות – איספו קישורים

כדי להתקדם בעולם של כתיבת התוכן האיכותי באופן רציני ומקצועי, עליכם לאסוף תכנים שכתבתם ולייצר לעצמכם תיק עבודות. אפשרות ראשונה היא לשמור את המסמכים ב-PDF ולשלוח ללקוח הפוטנציאלי. אפשרות שנייה היא לקבל אישור ממי שכתבתם עבורו את התכנים, ולהציג אותם כקישורים במסגרת תיק העבודות שלכם. מדוע נדרש אישור? מכיוון שבחלק מהמקרים אנחנו מאחורי הקלעים, כותבים עבור חברת תוכן או סוכנות דיגיטאל, וחשוב מאוד שהן תאשרנה לנו את הקרדיט הזה.

האפשרות השנייה של הצגת תיק עבודות באמצעות קישורים נחשבת כמובן מהימנה יותר. אתם לא שולחים מסמך PDF מהחלל, אלא נותנים רפרנס מדויק ברשת. גם אם השם שלכם לא כתוב כמחברי הכתבה או המאמר, או התכנים לאתר, אם תתבקשו, תמיד תוכלו להוכיח באמצעות צילום מסך מהמייל, שאכן כתבתם זאת (הזמנת עבודה או מייל שמראה שאתם מגישים את התוכן).

אז לאחר שקיבלתם אישור אתם אוספים קישורים. בהתחלה את הכל, לאחר שתצברו ניסיון ותכתבו עוד ועוד, תוכלו לאסוף את התכנים היותר טובים ואיכותיים. חשוב מאוד שיהיה מגוון משני היבטים:

  • סוג הכתיבה – אלא אם כן אתם מתמחים בסוג אחד של כתיבה, כדאי שתפגינו כשרון ויכולת לכתוב כתיבה שיווקית, כתיבה אינפורמטיבית, קופירייטינג וכו’.
  • תחום הכתיבה – אם תשלחו קישורים של פרגולות מעץ בלבד, זה פחות אטרקטיבי. אם תשלח קישורים בתחומים שונים כגון ספורט ותזונה, עיצוב הבית, הורות ומשפחה, בעלי חיים וכו’, זה בהחלט ישקף מקצועיות ברמה גבוהה יותר.

משפט, פיננסים, רפואה – אל תמהרו להיכנס לתחומים הללו

אלא אם כן אתם סטודנטים בתחומים אלו, או שצברתם ניסיון בעבודה מעשית כאנשי השקעות למשל, לא הייתי ממהרת לכתוב על תחומים אלו. אלו שלושה תחומים שדורשים הבנה עמוקה יותר של התוכן, וכתיבה ברמה גבוהה יותר. לא מתביישת לומר שאני מתמחרת את התחומים האלו גבוה יותר. עם כל הכבוד, לכתוב על תביעת תאונת עבודה, או על השקעה בנדל”ן בארה”ב, ולכתוב על פתרונות חימום באירועים בטבע, זה לא אותו דבר.

פשוט מכיוון שכתיבה על תחומים אלו דורשת, לדעתי, זיקה לתחום, הבנה, אי אפשר לכתוב בלי להבין על מה אתה כותב, אחרת אתה גם יוצא אהבל, וגם מוציא את הלקוח שלך אהבל. אז אלא אם כן אתם בעלי ביטחון וניסיון בנושא, לא הייתי קופצת לשם למים העמוקים על ההתחלה, אלא צוברת ניסיון בתחומים אחרים.

דד ליינים הם הבוסים

כותב תוכן איכותי מעולם לא יאחר בדד ליינים שנתבקש להגיש. מובן שאם קרה משהו קריטי, זה בסדר, אבל אם הכל כשורה והשגרה זורמת, אין כזה דבר לאחר בהגשת הזמנה. אתם רוצים למתג את עצמכם באנשי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם? אז דבר אחד בעיקר אתם לא יכולים לעשות, והוא לאחר בהגשת הזמנה. חשוב מאוד להגיש במועד, ואפילו לפני כן, אם אפשר.

הכל עניין של תכנון זמן ותכנון לו”ז שבועי. בקבלת הזמנה חדשה, בררו מה המועד להגשה, וקחו לעצמכם לפחות כמה ימים עד להגשה. יש פה הרבה עניין של משמעת עצמית ויכולת להגיש תוצרים ותפוקות. אם קשה לכם לשבת בלי מסגרת, או באופן עצמאי בלי שאף אחד אומר לכם מה לעשות, לא בטוחה שמסגרת עצמאית של כתיבת תוכן תתאים לכם, אולי עבודה מסדרת ככותבים בחברה מסוימת.

באמונה, בנחישות, ובכישרון

אפשר בהחלט להגיע למצב שעובדים פול טיים בתוכן, ואפשר להגיע ליציבות בעבודה לאורך זמן מול לקוחות נהדרים וטובים. מצד אחד חשוב לי לומר לכם, אל תתפשרו. תציעו את המחיר שנראה לכם הגיוני לעבודה הזאת. מצד שני אומרת, אל תקפצו מעל הפופיק, אחרת לא תצליחו להשיג עבודות. לכו בביטחון, בנחישות, באמונה בעצמכם ובמה שיש לכם להציע. אולי בתחילת הדרך אי אפשר להתפרנס פול טיים רק מכתיבה, אבל אני יכולה לומר לכם בוודאות, שאם תקפידו לשמור על רמה גבוהה, איכות, הגשה במועד שנתבקשתם, ענייניות בקבלת מידע לגבי ההזמנה ובכלל, דרככם המקצועית סלולה לפניכם.

בהצלחה!

לשתף ב-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
נגישות
גלילה למעלה