החיבור הנכון בין כתיבת תוכן לאתרים וקידום אתרים אורגני

 

מהו תפקיד מתן שירותי כתיבת תוכן לאתרים וכיצד הוא משדתלב בקידום האורגני של האתר?

אנשי הדיגיטל והתוכן הוותיקים בינינו, זוכרים את הטירוף שהלך בארץ ובעולם, אי שם ב-2009-2010, כשכל העולם ואשתו גילו שאפשר לקדם את האתר במנוע החיפוש, דרך כתיבת תוכן לאתרים עם הביטויים הנכונים. מאז עברנו כולנו (ובעיקר גוגל) דרך ארוכה.. על קידום אורגני, כיצד הוא מתבצע, מה האלגוריתמים העיקריים שמשפיעים על קידום אתר אורגנית, ומה החלק (המהותי) של כתיבת תוכן לאתרים, כמדד עיקרי שמשפיע על קידום האתר, במאמר שלפניכם.


מה זה קידום אתרים אורגני?

כתיבת תוכן לאתרים היא חלק מהבסיס לקידום אורגני עבור אתר. המושג “קידום” מתייחס להתקדמות וקידום של אתר או עמוד מסוים, במעלה מנוע החיפוש של גוגל. הוא נקרא אורגני כיוון שמדובר בהתקדמות טבעית, כלומר, לא ממומנת, לא באמצעות קמפיינים נושאי תקציב. קידום ממומן הוא תחום נוסף וידובר בהזדמנות אחרת J

קידום אורגני מאפשר בעזרת הפעולות הנכונות והאסטרטגיה החכמה, לקדם את האתר במעלה מנוע החיפוש של גוגל. התוצאה? אתם קיימים J. כולנו יודעים שאחוז הגולשים אשר מביט בתוצאות של העמוד השני בגוגל, הוא מזערי, כלומר, אם אתם רוצים שכמה שיותר גולשים ייחשפו לעסק שלכם, למוצרים ולשירותים שלכם, אחד הכלים העיקריים הוא באמצעות קידום אורגני.

איך עובד מנוע החיפוש של גוגל?

גוגל הוא אינדקס, אשר תפקידו לאנדקס כמה שיותר דפים ברשת, על מנת שהם יופיעו בתוצאות החיפוש, עבור הגולשים. לגוגל יש “עכביש”, התפקיד של העכביש הזה הוא לסרוק דפים האינטרנט, ולצרף אותם לאינדקס של גוגל כאשר גולש מחפש דבר מה במנוע החיפוש, הוא בעצם מחפש באינדקס של גוגל. כלומר, השלב הראשון והקריטי שעלינו לבצע כדי לוודא שאנחנו נכנסים לאינדקס של גוגל ונלקחים בחשבון במנוע החיפוש, הוא לוודא שכל תוצרי כתיבת תוכן לאתרים נגישים לסריקה.

מה ההבדל בין SEO לבין קידום אורגני?

רבים נוטים לחשוב ש-SEO הוא קידום אתרים, וחשוב לנו להסביר לגבי ההבדל ביניהם.

SEO הוא ראשי תיבות של Search engine optimization, כלומר אופטימיזציה למנועי חיפוש. תחום ה-SEO מתייחס לכל הפעולות שאנו יכולים לבצע, על מנת למקסם את האתר שלנו לסריקה של גוגל, ולשפר את התוצאות עבור האתר במנוע החיפוש.

קידום אתרים אורגני מתייחס לכל הפעולות שנוכל לבצע כדי לקדם את האתר, לא רק טכנית, לא רק באתר. בניית קישורים, כתיבת תוכן איכותית, פעילות ברשתות חברתיות, כל אלו נכללים בקידום אורגני, אבל אינם נוגעים לתחום ה-SEO.

מה האלגוריתמים העיקריים (והלא סודיים) של גוגל, לקידום אורגני?

לגוגל יש מספר אלגוריתמים אשר משפיעים על קידום אתר בגוגל. חלקם סודיים, חלקם מוכרים, חלקם משתנים, והתפקיד שלנו הוא לעשות כל שביכולתנו, על מנת להישאר מעודכנים, ולבצע את הפעולות שמשתלבות טוב עם האלגוריתמים. בין כל הסודיות שבנושא, ישנם מספר אלגוריתמים ידועים ומוכרים, וגוגל לא מסתירה את חשיבותם בקידום האתר. בואו נספר קצת על כל אחד:

מהירות טעינת האתר

מה שגוגל רואה לנגד עיניו הוא גולש מבסוט. כשלוקח לדף חצי דקה להיטען, זה רחוק מלהציג גולש מבסוט. אף אחד לא אוהב לבזבז זמן ולחכות שעמוד יעלה, לכן חשוב מאוד שהעמוד יעלה במהרה, כי זה משפיע על דירוג האתר. באמצעות כיווץ תמונות למשל, אפשר בהחלט לשפר את מהירות טעינת האתר.

משך השהייה באתר

הגולשים שלכם נכנסים לאתר ויוצאים ממנו לאחר 3 שניות? פחות חיובי עבורכם. זה אומר שהאתר לא רלוונטי, לא אטרקטיבי, לא מספר ערך מוסף, ובקיצור, לא שווה לדרג אותו במעלה מנוע החיפוש. כיצד כן תוכלו לשפר את משך השהייה באתר? כתיבת תוכן איכותית ורלוונטית, משמעותית ובעלת ערך, עיצוב מושך ואטרקטיבי.

דירוג הדף

דירוג הדף הוא ציון שמתבסס על כלל הקישורים שמובילים לדף הזה מדפים אחרים. ככל שיש יותר קישורים, כך הדירוג גבוה יותר, זו לפחות הייתה המחשבה הראשונית, עד שכמובן פרצה לתודעה העולמית תעשיית הקישורים, שכללה קנייה ומכירה של קישורים, והאותנטיות איבדה מערכה. כיום גוגל ביצעה התאמות לתחום הדירוג, אבל זה ברור שקישורים אשר מפנים לאתר, עדיין משפיעים על דירוגו החיובי.

מידת סמכותיות

גוגל אוהבת אתרים סמכותיים. אתר סמכותי הוא אתר שמחוץ לגוגל ולעולם הדיגיטאלי, יוגדר כעסק חזק, יציב, סמכותי. אין סיכוי להגיע להגדרת סמכותיות, ללא פידבק מהעולם האמיתי. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכמות הדפים, תוכן ייחודי, קישורים מאתרים אמינים, כמות חיפושים של המותג ועוד.

מידת אמינות האתר תלויה גם באיכות כתיבת תוכן לאתרים

גוגל מגדירה אתרים שמידת האמינות שלהם מושלמת, ומדד האמינות מסתמך על הקרבה של אתר מסוים לאתרים אמינים ב-100%. אתר אמין לחלוטין הוא אתר שאין בו פעילות ספאם, הימורים, פישינג ופעילות “שחורה”. המדד נקבע על פי קרבת האתר לאתר האמין, מתוך הנחה כי אתר אמין לא יציג קישור לאתר לא אמין.

מה תפקיד כתיבת תוכן לאתרים בסיפור?

ישנם אינספור מדדים אשר משפיעים על דירוג האתר וקידומו, אך ביניהם, כתיבת תוכן לאתרים הוא אחד המדדים העיקריים. התוכן הוא הכלי העיקר לקידום אורגני של האתר, מכיוון שקידום אורגני עוסק בעיקר בהצבת מילות מפתח רלוונטיות, באופן חכם ונכון בתוכן.

כלומר, אתר עם תוכן שמתחדש בתדירות גבוהה, שיוצר כתיבת תוכן איכותית, תוכן רלוונטי, מקצועי, מעודכן, בהחלט ייחשב עיני גוגל כאתר סמכותי יותר, אמין יותר, רלוונטי יותר.

בחזרה למהפכה של 2010

כשכל העולם ואשתו גילו שאפשר להתקדם במעלה מנוע החיפוש של גוגל, גם לגוגל לקח הזמן שלה להבין שתוכן זבל, תסלחו לי על הביטוי, אשר מועלה לאתר רק כדי לקדם אותו, לא משרת את הגולשים, אשר עבורם גוגל מקיימת את מנוע החיפוש.

בשנים האחרונות בהחלט אפשר לראות שהשילוב המנצח הוא בין כתיבת תוכן לאתרים עם דגש רב על מילות מפתח מנצחות. המטרה היא לכתוב תוכן רלוונטי, עשיר, מקצועי, שנותן ערך מוסף לקורא, ולשלב את ביטויי המפתח הנכונים, על מנת לסייע בקידום אורגני.

תוכן לקידום OUT, כתיבת תוכן לאתרים ברמה איכותית IN

אל תטעו לחשוב שכתיבת תוכן לאתרים ולקידום הוא תוכן שלא צריך להשקיע בו, ותסגרו פינה של 30 שקל למאמר. מבחינת גוגל, אין כזה דבר תוכן שלא צריך להשקיע בו, והיא מורידה את הדירוג של אתרים אשר מעלים תוכן למטרות קידום בלבד, ללא ערך מוסף, ללא השקעה. על מנת לקדם את האתר שלכם אורגנית, חישבו איכותי. חישבו ערך מוסף. חישבו מה אני יכול להעניק לגולשים שלי, שאשכרה ייתן להם משהו? קוראים לזה כתיבת תוכן איכותית. היא עולה יותר מ-10 אגורות למילה, אבל גם מגיעה הרבה יותר רחוק. בגוגל ומחוץ לגוגל.

לשתף ב-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
נגישות
גלילה למעלה