כיצד תגדילו תנועה באתר באמצעות תוכן איכותי?

כאשר אנחנו באים לענות על שאלת השאלות הזו, עלינו להבין קודם כל מהו תוכן איכותי, מה פירוש “תנועה באתר”, ואז נוכל לעשות מיקס משובח ולמקסם את האתר שלנו. בואו נצא לדרך!

תוכן לקידום נטו הוא לא תוכן איכותי

בואו נודה חבר’ה, כתיבת תוכן היא עיסוק זמין, זורם, בכל מקום ובכל שעה, לא פלא שצעירים רבים אחרי צבא, או סטודנטים בלימודים, עוסקים בכתיבת תוכן, במיוחד כשתעשיית הקידום עדיין נותנת בראש.

הגישה שלי קצת שונה. בטח, אפשר לייצר תוכן ב-10 אגורות למילה כדי לקדם את האתר, אבל חשוב להבין, שאת גוגל מעניין יותר התוכן האיכותי והמקצועי, מאשר התוכן המיועד לקידום, בו מושתלות מילות מפתח. תהיו בטוחים שהחבר’ה בגוגל יודעים לזהות ביניהם.

אז בעיניי הכי טוב והכי מקצועי, הוא לייצר תכנים איכותיים בלי לחשוב על קידום האתר באמצעות מילות מפתח. אפשר לשלב מילות מפתח לאחר שיש לכן תוצר תוכן בידיים, אבל לא לבסס את הכתיבה עליו, ולא לחשוב שאחד ועוד אחד שווה שניים, כי האלגוריתמים בגוגל רבים ומתוחכמים.

גולשים מזהים תוכן לקידום כתוכן לא רלוונטי לקריאה

יש אלמנט נוסף, אולי לא כולכם תסכימו איתי. ברגע שגולשים קוראים תכנים לקידום, הם מזהים מהר מאוד שמדובר בתכנים לקידום (בואו נודה, שפה לא גבוהה, קשקושים שחוזרים על עצמם, חוסר העמקה. לא קשה לשים לב), כלומר “לא רלוונטי לקריאה”. באמת! גולשים רבים מתייחסים לתכנים לקידום כנטו לקידום, מה שמאבד ממהימנות האתר ומוריד מהסמכותיות שלו.

הגישה שלי היא שילוב. לא לכתוב תכנים נטו לקידום, שטחיים ורדודים. חשוב לכתוב תכנים מעמיקים, איכותיים, שאשכרה תורמים למי שקורא אותם, ובתוכם לשלב מילות מפתח רלוונטיות, במינון הנכון, ובאלגנטיות.

אז אחרי שיישרנו קו לגבי תוכן לקידום, בואו נבדוק מהו תוכן איכותי ומה הפרמטרים שמאפיינים אותו?

רעיון אחד עם קו אחד לאורך הכתיבה – תוכן איכותי הוא תוכן שמעביר מסר מסוים, המסר הזה יכול להיות שיווקי או אינפורמטיבי, אבל כשקוראים את המאמר, העמוד, הכתבה, מזהים שיש קו, יש רצף, יש זרימה שמובילה מדבר אחד למשנהו. או במילים אחרות: נעשתה מחשבה מקדימה לכתיבה.

זה בא לידי ביטוי ויזואלית – מאוד קל לזהות תוכן איכותי מבחינה ויזואלית. תוכן איכותי מאפשר לגולש לדלות מידע בקלות באמצעות תתי כותרות, חלוקה לפסקאות, ומראה ויזואלי מקצועי של העמוד שלפניהם. תבינו, מראה ויזואלי אטרקטיבי, שמקל על הגולש לדלות מידע לגבי המאמר או העמוד שלפניו, שווה, משך שהייה ארוך יותר באתר. הדבר האחרון שאנחנו רוצים הוא גולש ששואל “מה אתם רוצים ממני?” בהקשר לעמוד מסוים, מכיוון שלא מצליח להבין למה התכוון המשורר..

חשוב לזכור כי מספר השניות הממוצע של כל גולש באתר הולך ויורד, תוכן איכותי, שיש לו רעיון וקו רציף, שמקל על הגולש ויזואלית להבין מה רוצים ממנו, בהחלט מגדיל תנועה לאתר, ובהמשך, כשנתייחס למושג התנועה באתר, נסביר את הקשר.

שפה איכותית וזורמת – אף אחד לא אוהב לקרוא תוכן בשפה לא ברורה, לא נגישה, ומאידך, בשפה שכוללת שגיאות כתיב ונוסח. תוכן איכותי יודע לשלב בחוכמה בין כתיבה מקצועית ואיכותית, לבין כתיבה בגובה העיניים.

ביסוס חיצוני לדברים – בעידן האינסטנט כולם נהיו מומחים, מכירים את זה? “מחקרים מראים”. אילו מחקרים? היכן הם מראים? מי מראה? תוכן איכותי לא מדבר באוויר, וגם לא מציג עצמו מומחה ללא סימוכין חיצוניים.

הגדלת תנועה באתר – בואו נעשה את זה פשוט

תנועה באתר או טארפיק מתייחסת לתנועת הגולשים באתר מסוים. תנועה גבוהה / טראפיק גבוה פירושו מספר רב של מבקרים, ולשם אנחנו מכוונים. תנועת גולשים מסייעת לקדם את האתר מעלה, וכמובן, מסייעת בייצור לידים ומכירות.

כאשר מתייחסים לתנועה באתר, חשוב לקחת בחשבון מאילו ביטויים הגולשים מגיעים לאתר, ומה הפוטנציאל של ביטויים אלו.  השאיפה היא לייצר תנועה איכותית ורלוונטית לאתר.

מה הקשר בין תוכן איכותי לבין הגדלת תנועה באתר?

  • תוכן איכותי משאיר את הגולשים יותר זמן באתר ובכך מעלה את הדירוג של האתר במנוע החיפוש.
  • תוכן איכותי מסייע לגולשים לשוב לאתר הזה בהמשך ולהגדיל את התנועה בו.
  • תוכן איכותי מסייע להגדיל אמינות מול האתר ובכך לרכוש היום או בעתיד.

להמשיך? נראה לי שהבנתם את הפואנטה J

התוכן הוא המלך

אני באמת חושבת שלתוכן יש משקל רב בהצלחת האתר או בדעיכתו.. ברגע שמשקיעים בכתיבת תכנים איכותי, שמתחדש, מתעדכן, נותן ערך מוסף אמיתי לגולשים, עשיתם את רוב העבודה.

בהצלחה!

לשתף ב-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
נגישות
גלילה למעלה