תוכן באתר יכול וצריך לקדם אתכם בגוגל. כיצד תעשו זאת נכון?

תוכן באתר צריך להיות כתוב על פי מספר דרישות ומושגים.  אופטימיזציה הוא מושג מרכזי בעולם הדיגיטאלי, בדרך כלל ניתקל במושג זה בהקשר של “אופטימיזציה לאתר”, כלומר כל הפעולות שניתן לבצע, על מנם למקסם את הפעילות של האתר בכל הרמות. אופטימיזציה לתוכן מתייחסת לכל הפעולות והתהליכים שניתן לבצע באתר באמצעות שיפור התוכן, על מנת למקסם את פעילות האתר. תתפלאו, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם, וחשוב לדעת עליהם. הפעם נתמקד בשני כלים מצוינים: google analytics, google search console.

לפני הכל – גוגל אנליטיקס

לפני שנגיע תאכלס לתוכן באתר, קריטי שתכירו את הכלי המצוין הזה, מכיוון שבאמצעותו אתם יכולים לקבל מידע חשוב מאוד לגבי האתר. גוגל אנליטיקס הוא שירות שמספק גוגל, אשר מאפשר לנו לאסוף מידע רלוונטי לגבי האתר:

  • משך שהייה ממוצע של גולש באתר
  • מהירות טעינה של האתר
  • האם הגולשים הגיעו ממנועי חיפוש או מקישורים חיצוניים
  • מספר כניסות לאתר בכל יום
  • אחוז מבקרים חדשים לעומת מבקרים חוזרים
  • כמות דפים ממוצעת שכל גולש צפה בהם
  • שיעור יציאה מדף הכניסה

ועוד..

גוגל אנליטיקס מספקת לנו מידע לגבי הגולשים שנכנסים לאתר: טווח גילאים, תחומי עניין, מין, ולעיתים גם ניתן לבצע פילוח מתקדם שנוגע לגולשים מסוימים שגרים באיזור גיאוגרפי מסוים, מה שבהחלט עשוי לסייע לכם לפנות לקהל יעד ממוקד יותר.

כל הנתונים האלו, מסייעים לנו לקדם את האתר אורגנית, מכיוון שהמידע הזה מאפשר ניתוח תנועה ממנועי החיפוש, והבנה כיצד ביטויי המפתח משפיעים על הטראפיק באתר. כלומר, גולשים מסוימים יכולים להגיע בעקבות מילה מסוימת, אבל אם האתר לא מכיל עבורם את המידע שרלוונטי עבורם, הם ינטשו במהרה. זה מידע שחשוב לנו לדעת.

מה הקשר לתוכן?

באמצעות גוגל אנליטיקס, אנחנו יכולים לקבל מידע לגבי עמודים שאין בהם תנועה, וזה אומר שבדיוק הגיע הזמן לבצע אופטימיזציה לתוכן, כדי להעיר אותם ולהחזיר אותם לעניינים. כלומר, לייצר תכנים חדשים זה נהדר, אבל בהחלט חשוב לתחזק תכנים קיימים.

איך עושים את זה? בודקים את התוכן בעמוד ומה נדרש לשפר. מדוע לא נכנסים לעמוד הזה יותר? האם התוכן רלוונטי? האם הוא מחדש משהו? האם הוא כבד וארוך, או קצר וקולע? אגב, ארוך יכול בהחלט להיות מעמיק ואיכותי, רק חשוב לשמור על רלוונטיות ואותנטיות. ברגע שאתם שמים לב לעמוד שלא מקבל תשומת לב, זה הזמן להוסיף תוכן, לשנות, לחדש.

למי שאוהב לבצע את הדברים הכי מקצועי שאפשר, מומלץ כמובן להיעזר בנתונים מגוגל ובספרייה הנהדרת של מידע שתוכלו לקבל מהמתחרים.

כלומר, אם אתם רואים שאחד העמודים שלכם נמצא אי שם בעמוד השלישי או הרביעי בגוגל, המטרה היא לספק תוכן טוב יותר מהמתחרים. עליכם להיכנס לאתרים של המתחרים, לראות מה הם כתבו שאין בעמוד הספציפי שלכם, שנמצא אי שם במעמקי מנוע החיפוש. אתם יכולים להכין רשימה של כל הנושאים והתכנים שמצאתם בעמודי המתחרים שלפניכם בנושא המסוים, ולשפר את העמוד המסוים, באמצעות תוכן חדש, כולל, מקצועי, מעמיק.

שימו לב שחשוב לעורר חיים בעמוד הזה, לא רק מבחינת הוספת תוכן רלוונטי. כדאי לוודא שהכותרת אטרקטיבית, שיש חלוקה חכמה לפסקאות ותתי כותרות, שיש התייחסות למילות מפתח, קישורים חיצוניים ועוד.

אופטימיזציה לתוכן וקידום אורגני

ישנם המון כלים  שיכולים לעזור לנו לקדם את האתר אורגנית, וחלקם הגדול נוגע לתוכן. על מנת לקדם את האתר אורגנית באמצעות אופטימיזציה של התוכן, עלינו לשאול את עצמנו מה מושך את קהל היעד שלנו, מה מעניין אותו, מה אנחנו רוצים לכתוב כדי להיות מדורגים גבוה, ובהתאם לייצר תוכן מקצועי, איכותי, רלוונטי, אותנטי.

מה התפקיד של Google search console?

קונסולת החיפוש של גוגל, גוגל סרץ’ קונסול, הוא אחר האמצעים המרכזיים לקבל מידע על האתר מגוגל. מידע חשוב מאוד כגון מה הביטויים שגולשים מקליקים והאתר נחשף אליהם, מאילו אתרים הגיעו לאתר שלנו, מאילו עמודים, האם יש קישורים פנימיים שבורים באתר או עמודי שגיאה. הכלי הזה מאפשר לבצע ניתוח חיפושים מדויק כגון:

  • מה כמות הקליקים שהובילו לאתר בפרק זמן מסוים?
  • מה מספר הפעמים שהאתר נחשף בתוצאות, בפרק זמן מסוים?
  • מה החיפושים שהובילו לאתר, בפרק זמן מסוים?

כאשר אנו רוצים לבצע אופטימיזציה לתוכן, אנחנו יכולים להיעזר בכלי המצוין הזה, על מנת למצוא ביטויים עם נפחי חיפוש גבוהים, שלא היו רלוונטיים, כאשר העלינו את התוכן לאתר לראשונה.

לאחר שקיבלנו נתונים מהאנליטיקס, ושדרגנו תוכן בעמוד מסוים, חשוב לעדכן את גוגל באמצעות הקונסולה, ולאפשר לגוגל לסרוק את המאמר החדש.

משימה חודשית קבועה

מומלץ מאוד אחת לחודש להיכנס לכלים המצוינים האלו, ולבדוק אם יש עמודים שהדירוג שלהם ירד, מה הביטויים שהמתחרים שלנו מובילים עלינו, מה משך השהייה של גולשים באתר, וכיצד אנו יכולים לספק להם תוכן רלוונטי יותר, אשר יגדיל את משך השהייה שלהם באתר, ובכלל – ואיזה תוכן אנחנו יכולים לייצר על מנת לסייע לגולשים להגיע לאתר שלנו. עבודה ממוקדת אחת לחודש בביצוע אופטימיזציה לתוכן באמצעות הכלים האלו, בהחלט תסייע לאתר שלכם להישאר בעניינים!

לשתף ב-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
נגישות
גלילה למעלה