מה ההבדל בין כותב תוכן ממוצע ל-כותב תוכן איכותי, וכיצד משקפת כתיבת תוכן איכותית את העסק שלכם?

שאלה מצוינת. בואו נתחיל בחלק הראשון של השאלה, וננסה להבין מה ההבדל בין כתיבת תוכן איכותית לתוכן ממוצע. שמתי לב שמי שלא עוסק בתחום כתיבת תוכן מקצועית  או מכוון ישירות לשים לב לדקויות הקטנות (והגדולות) בין בחירה במילה מסוימת לבין מילה אחרת, לא באמת מבין מה הקטע, ולמה אי אפשר לסגור פינה עם תוכן ממוצע. אז במקום להסביר, בואו נתחיל בדוגמאות, משם הדרך קלה יותר..

מוזמנים לקרוא את המשפטים הבאים ולענות על השאלה:

אילו מבין שתי האפשרויות נראית טובה / איכותית / מקצועית / יותר?

 אחרי כמה זמן פתחנו את העסק      /      לאחר תקופה מסוימת החלטנו לפתוח את העסק

העץ מגיע לארץ מארה”ב     /     העץ גדל במקור בארה”ב ומיובא לארץ

מה זה פרגולה מעץ     /     כמה מילים על פרגולה מעץ

והנה דוגמא קצת יותר ארוכה – הפסקה הראשונה מייצגת תוכן ברמה ממוצעת, ולאחר מכן בפסקה השנייה תוכלו לראות כיצד אותו תוכן נראה, ברמה גבוהה ובאמצעות כתיבת תוכן איכותית:

תוכן ברמה ממוצעת:

אם אתם רוצים לקדם את האתר שלכם, אתם יכולים להתחיל במחקר מילות מפתח שיעזור לכם להבין איפה אתם מול גוגל. אחרי זה כדאי להכין רשימת מאמרים ועמודי תוכן, עם המילות מפתח. אני ממליץ להמשיך כל הזמן לשים תוכן אורגני באתר.

תוכן ברמה גבוהה:

על מנת לקדם את העסק שלכם ואת אתר האינטרנט של העסק, ישנן מספר פעולות שתוכלו לבצע באופן עצמאי, כדי לקדם את האתר שלכם באופן אורגני.

ראשית, מומלץ להתחיל עם מחקר מילות מפתח, על מנת לקבל תמונת מצב בנוגע למילות החיפוש הפופולאריות בתחום העסק שלכם.

לאחר שביצעתם מחקר מילות מפתח, המטרה היא להעלות תוכן איכותי באמצעות עמודי תוכן ומאמרים מגוונים, לאתר.

ההמלצה שלנו היא להמשיך ולקדם את האתר באופן אורגני, בהתמדה ובעקביות.

ראיתם את ההבדל? אמרנו את אותו הדבר בשני המקרים, אבל מי נשמע אמין יותר, מקצועי יותר, איכותי יותר? התשובה ברורה. כתיבת תוכן מקצועית היא הפרונט, היא הפנים של העסק, אין מקום להתפשר עם תוכן לא איכותי.

גם הפסיקים חשובים

מעבר לניסוח, ישנו תחום שלם שנקרא “הגהה”, אשר מתייחס לשגיאות כתיב, שגיאות ניסוח, ומיקום סימני הפיסוק במקומות הנכונים, בכתוב. זהו חלק בלתי נפרד מהצלחת העברת המסרים התוכניים, מעבר לתוכן הכתוב. שגיאות כתיב ושגיאות ניסוח משדרות למי שקורא את התוכן הזה “מה זאת הרמה הזאת? מה, הוא לא רואה מה הוא כותב?”

החברות והארגונים הגדולים בארץ כבר מבינים שלפרסם מסמך רציני ללא עריכה לשונית, זה כמו לירות לעצמך ברגל.. לא כולם רואים ושמים לב לנקודה, לפסיק, לאות שחסרה. ההמלצה שלי היא לעבוד עם כותב/ת תוכן שעולם ההגהה מוכר לו, ומספק תכנים ברמה גבוהה, ומוקפדים מבחינה לשונית.

“יש יותר מדי פסיקים”

אגב, לא צריך לכתוב כמו אליעזר בן יהודה, ממש לא. אין צורך להשתמש בשפה גבוהה אם זה לא משתלב באופן טבעי עם הדברים. הכוונה היא להשתמש בשפה שמתאימה לקהל היעד שעתיד לקרוא את הדברים, ולהעביר את התוכן בצורה מקצועית ואיכותית.

זה מזכיר לי סיפור. התחלתי לא מזמן תקשורת עם לקוחה, שלחתי לה עמוד שכתבתי בנושא מסוים, היא חזרה אליי ואמרה לי “יש יותר מדי פסיקים. זה דור ה-Y, אי אפשר לתת לו תוכן כ”כ מוקפד”. אחרי שהרמתי את הלסת שנפלה לי, כי אף פעם לא נתבקשתי להוריד את רמת ההגהה והעריכה הלשונית, ומבטיחה לכם שלא הגזמתי עם הפסיקים.. הבנתי שכנראה נדרשות התאמות בתחומים מסוימים, לקהל יעד מסוים. האם ביצעתי את ההתאמות הללו? ספרו לי מה אתם חושבים..

כיצד משקף כותב תוכן איכותי את העסק שלכם?

חשוב להבין, כאשר גולש, כלומר לקוח פוטנציאלי, נכנס לאתר שלכם ורואה באלגן מל העיניים, הוא לא רוצה להישאר. לא כיף לו, לא נעים לו. אולי עמוס, אולי מבולגן, אולי השיווק צועק חזק מדי? כותב תוכן איכותי צריך לקחת בחשבון את כל הפרמטרים:

  • כתיבת תוכן איכותית, מקצועית ומהימנה שנאספת ממספר מקורות מידע ונמצא כנכון / כרווח בדעת הכלל.
  • תוכן אשר כתוב בצורה שמקלה על הגולש לדלות מידע, ולהבין בזריזות מה רוצים ממנו. אני עושה זאת באמצעות פסקאות קצרות, כותרות משנה אטרקטיביות שנותנות כיוון ומושג לגבי התוכן בעמוד, וכתיבה מובנית: יש התחלה, יש אמצע, יש סוף. התוכן מוגש בצורה מסודרת.
  • פרמטר חשוב נוסף שחשוב לקחת בחשבון כאשר מסתכלים על המכלול השלם של מהי כתיבת תוכן איכותית, הוא אורך התוכן. ישנם מאמרים או עמודי תוכן אשר מעבירים את המסר נהדר ב-200 או 400 מילה, ישנם תחומים או נושאים בהם לא ניתן להעמיק ולהביא תמונה רצינית ומהימנה, מתחת ל-800 מילה. מידע נוסף תוכלו לקבל במאמר שכתבתי מאמרים ארוכים VS מאמרים קצרים.

אגב, אם אתם כותבים בתחילת הדרך ומעוניינים לקבל טיפים שיסייעו לכם להתמקצע בכתיבת תוכן, מוזמנים לקפוץ למאמר הבא: טיפים לכותב המתחיל – כתיבת תוכן איכותית.

כתיבת תוכן איכותית באתר – המראה של העסק

בעידן הדיגיטאלי בו מהירות הכניסה והיציאה מאתר יכולה להיות מספר שניות וממשיכים הלאה, כתיבת תוכן איכותית עבור האתר היא בעלת חשיבות גבוהה מאוד, כמו משתנים נוספים כגון ניראות ועיצוב האתר, הצבעים, הגופנים, אבל לשם איני נכנסת, כל אחד והתחום שלו. בתחום התוכן הדברים ברורים: התוכן של האתר משקף את העסק, משמש מראה של העסק. לא משנה אם מדובר באתר של עורך דין או באתר של ניקוי ריפודים. כל בעל עסק רציני, איכותי, שמבין עניין, יודע שהתוכן אשר הוא מגיש לעולם, חייב להיות איכותי ומקצועי, כזה שמייצג את העסק נאמנה, ומשקף את התדמית של העסק על הצד הטוב ביותר.

לשתף ב-
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב skype
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
נגישות
גלילה למעלה